Райола: Разочарован съм, че Балотели не получи покана за националния
Мино Райола, който е агент на Марио Балотели, остана разочарован от това, че нападателят не получи повиквателна за националния отбор на Италия. По-рано в пресата се появиха слухове, че Марио ще бъде извикан в "Скуадра Адзура" за мартенските мачове на тима, но това не се случи, а временният наставник на отбора Луиджи Ди Биаджо обясни, че нападателят не трябва само да вкарва голове.
"Разочарован съм, че Марио не получи повиквателна за националния. Още повече съм разочарован от публичните обяснения на това решение. Ако Ди Биаджо смята, че статистиката няма значение за нападателя, то вратите на националния отбор са затворени за такива играчи като Балотели.
Уважавам решението на треньора, проблемът не е в него, а в системата. Има Федерация, работеща без ясен план или разбиране за бъдещето. Повтарям, че съм разочарован и не разбирам, какво още трябва да направи играч, за да попадне в националния на Италия. Националният е за най-добрите и ако най-добрите не попадат в него, тогава не знам по какви критерии се определят кандидатите.
В другите страни мачовете на националния отбор са празник, а за нас това е повод за поредни приказки. Няма никаква идентичност или план, всичко, което вършим е да сменяме старши-треньорите. Нашата система е като английската, където треньорът е мениджър, но Ди Биаджо е човек, неподходящ за тази работа. Трябва да взимаме пример от Германия", заяви Райола.
- Буфон: Италия е уверена преди плейофа, но ще подам оставка при провал
- Мароко смени селекционера преди Мондиал 2026: Мохамед Уахти поема националния отбор
- Матераци разкри какво е казал Зидан секунди преди скандалния удар с глава на Мондиал 2006
- Завръщане в „Скуадра адзура“? Киеза и Верати попадат в плановете на Гатузо
- ФИФА разреши реклами по време на почивките за вода на Мондиал 2026
- Финалисима в неизвестност: преговорите между УЕФА и КОНМЕБОЛ блокираха
- Рани Хедира смени футболната си принадлежност
- Анчелоти подкрепи Родриго след тежката контузия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]