Инфантино: Италия ще пропусне Световното, но красиво
Президентът на ФИФА Джани Инфантино определи пропускът на Италия да се класира на Световната купа тази година като "красив". Адзурите ще са големият липсващ на най-големия футболен форум след шокиращата загуба в плейофната среща с Швеция за класиране на финалите в Русия. 4-кратният шампион пропуска за първи път от 60 години Световна купа.
"Световна купа без Италия? Фактът, че Италия не се класира за Световното е красив удар за италианския футбол. Те трябва да работят здраво и да открият силите и ресурсите, които им трябват за ново начало. В Италия има страст, подготовка и структура, така че всички трябва да оставят личните си интереси и да се концентрират над тези на италианския футбол, за да се възстанови традицията.
"Италианската фланелка остава една от най-добрите. Сега те имат компетентни лица на работа и ако им трябва съдействие от ФИФА, ние сме тук. Важно е за света на футбола Италия да е силна."
- В Ла Роха са обезпокоени от разрива между играчите на Барса и Реал Мадрид
- Инфантино: Билетите не са евтини, но имаме заявки за 1000 Световни
- Стилиян Петров: Дали сме една футболна туристическа федерация?
- Венецуела обяви името на новия селекционер
- Игамане е под въпрос за Мондиал 2026
- Александър Димитров: Най-опитните няма да пътуват за Индонезия
- Диас: Ще бъде трудно да се възстановя, раната няма да заздравее лесно
- Менди: Диас искаше да вкара
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]