Снайдер простреля Япония (видео)
С гол на халфа на европейския шампион Интер Уесли Снайдер Холандия победи с 1:0 Япония и записа втори успех от два мача в Група Е. “Лалетата” са едноличен лидер в потока с 6 точки, след като надделяха над Дания в първия кръг. Японците, които бяха победили Камерун преди няколко дни отново показаха стабилна игра, но не успяха да реализират положенията си.
Мачът започна с натиск на Холандия, които обаче не бе дълготраен. Постепенно Япония изравни играта и погледна към вратата на Стекеленбург, но нe стигнa до реално голово положение на стадиона-красавец в Дърбан.
В началото на второто полувреме холандците заиграха вихрено и още в 48-ата минута имаха добро положение, но удар на Ван Перси бе спасен от Кавашима. 5 минути по-късно обаче вратарят нямаше шанс. Уесли Снайдер получи удобна топка от Ван Перси малко пред наказателното поле и с мощен удар я отправи към вратата, където Кавашима успя само да я отклони леко с ръце, но не и да предотврати гола.
След това японците отново живнаха и Oкубо имаше няколко не лоши удара,които или бяха в ръцете на Стекеленбург или преминаха покрай вратата. Към края на мача Холандия можеше да вкара нов гол като влезлият като резерва Афелай стреля опасно, но в последния момент Кавашиам спаси. В продължението Оказаки пропиля най-чистата възможност за азиатците, след като бе изведен почти сам срещу вратаря, но от воле стреля над вратата.
Видео: Тук
- Мондиал 2026 ще донесе рекорден икономически ефект от 41 милиарда долара
- Иран поиска гаранции от домакините на Мондиал 2026
- Моуриньо: Португалия може да спечели Мондиала, а Иран заслужава да играе
- Тухел ще обяви състава на Англия за Мондиал 2026 на 22 май
- ФИФА отказа на Никита Хайкин право да играе за Норвегия
- Инфантино защити високите цени на билетите за Световното
- В правителството на САЩ коментираха шансовете на Италия да играе на Световното
- ФИФА готви строги мерки за Мондиал 2026: червени картони при прикриване на устата