Ливърпул с поражение на Лил Метропол (видео)

.

В изигралата се днес осминафинална среща от турнира Лига Европа тимът на Ливърпул загуби минимално с 1:0 при гостуването си на Лил. Срещата започна равностойно с положения и пред двете врати. В края на първата част домакините опитваха удари по посока на врата пазена от Пепе Рейна, но те не бяха проблем за опитния страж. В 43-та минута след изпълнен пряк свободен удар от Стивън Джерард топката достигна до Глен Джонсън, който центрира добре в наказателното, където Фернандо Торес се извиси над всички и стреля опасно с глава, но стражът на домакините показа завиден рефлекс.

Лил беше по-добрият отбор през втората част и заслужено успя да открие резултата в самия на край на мача. В 85-та минута при центриране на Еден Хазард в наказателното поле топката изненада опитния страж на червените и той не успя да реагира. След попадението Ливърпул се хвърли в атака. Две минути по-късно Джерард успя да си нагласи топката, обърна се и стреля с левия крак, но кълбото се удари в противников играч.  След това Торес се опита да засече, но топката отнво срещна тялото на противник и в крайна сметка беше изчистена. Лил отговори с греда на гомайстора Хазард. Така Лил заслужено спечели днес, което ще направи реванша на "Анфийлд" още по-вълнуващ.