Селтик не даде победата на Интер на чужд терен

F.

Отборите на Селтик и Интер не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат - 3:3 в един истински спектакъл от 1/16-финалите на Лига Европа. Гостите започнаха добре мача в Глазгоу и поведоха след само 4 минути игра, когато новото попълнение на тима Джердан Шакири бе точен за 0:1.

В 13-ата минута ситуацията стана още по неприятна за домакините, след като Родриго Паласио удвои преднината на "нерадзурите". Все пак "детелините" не се предадоха и бързо стигнаха до равенство. В 24-ата минута Стюарт Армстронг намали на 1:2 след асистенция на Адам Матюз, а буквално в следващата атака Уго Кампаняри си отбеляза автогол за 2:2.

В последната минута на първата част Паласио се разписа за втори път в мача и отново даде преднина на италианския гранд. В добавеното време на мача Джон Гуидети успя да оформи крайното 3:3.

Българският национал Александър Тонев не бе в групата на домакините.