Интер с обрат срещу Днипро
Интер се поздрави с труден успех с 2:1 като домакин на украинския Днипро (Днепропетровск) в мач от група F на Лига Европа.
Гостите започнаха срещата по-активно и изненадващо откриха резултата в 16-ата минута. Йевген Коноплянка отправи бомбен шут, който бе избит от вратаря на Интер Самир Ханданович, но Руслан Ротан не сбърка при добавката, смълчавайки трибуните на “Джузепе Меаца".
Десетина минути по-късно (27') футболистите на Днипро получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Жуан срещу Йевген Чеберячко в наказателното поле. Зад топката застана Коноплянка, но ударът му бе спасен от Ханданович.
Малко по-късно Интер изравни (30'). Ернанес центрира от фаул в пеналта, където се получи разбъркване, а най-съобразителен бе Здравко Кузманович, който от непосредствена близост направи 1:1.
“Нерадзурите" останаха с човек по-малко на терена в 47-ата минута, когато Андреа Ранокиа получи втори жълт и съответно червен картон за грубо нарушение срещу голмайстора за Днипро Руслан Ротан.
Въпреки и в намален числен състав, Интер стигна до пълен обрат в 50-ата минута. Ернанес намери чудесно Пабло Освалдо и той преодоля стража на Днипро, оформяйки крайното 2:1.
В другия мач от групата Сент Етиен стигна само до 1:1 като домакин на азербайджанския Карабах. Азерите откриха резултата чрез Вугар Надиров в 15-ата минута, а Рики ван Волфсвинкел изравни в 21-ата.
- Флик все още не е дал окончателно одобрение за трансфера на Бастони
- Марота потвърди интереса на Барселона към Бастони
- Интер проявява интерес към Лунин, Реал иска 30 милиона евро
- Киву за титлата в дебютния си сезон: Загубих егото си в момент между живота и смъртта
- Интер е шампион на Италия за 21-ви път
- Скандал в Италия: разследват бивш съдийски шеф заради разговори с VAR
- Интер се притеснява от интереса към Ромеро, Барса обмисля алтернативи на Бастони
- Интер планира да си върне Александър Станкович още това лято