Фулъм би Базел и оглави групата
Фулъм оглави група "Е" на Лига Европа, след като победи с 1:0 у дома швейцарския Базел. Английският тима събра актив от четири точки, след като в първия мач от групата завърши 1:1 като гост на българския ЦСКА.
Днес лондончани успяха да се доберат до победата над швейцарците след гол на Дани Мърфи в 57-ата минута, дошъл след перфектен пас на Андрю Джонсън.
През първото полувреме Базел бе по-добрият отбор и Хугъл можеше да изведе гостите напред, но сам срещу вратаря на Шварцер стреля в аут.
След почивката обаче Фулъм взе своето, а Джонсън пък можеше и да удвои преднината, но претенциите му за дузпа в края на мача след сблъсък с Беранг Сафари бе подминат от рефера.
Класиране в групата:
1. Фулъм 4 т.
2. Базел 3 т.
3. Рома 3 т.
4. ЦСКА 1 т.
НИКОЛАЙ ГАВАЗОВ
- Лудогорец с тежък съперник в ЛК
- ЦСКА извади късмет: Дери Сити е първото препятствие в Лига Европа
- Суперкомпютърът на Opta посочи фаворита за откриващия мач на Мондиал 2026
- УЕФА удължи отстраняването на руските отбори и клубове и за сезон 2026/27
- Лудогорец научи потенциалните си съперници в Лигата на конференциите
- Иниго Перес: По-добре е да загубиш с такива хора до себе си
- Гласнер: Играчите и феновете заслужаваха тази специална вечер
- Исмаила Сар е голмайстор №1 в Лигата на конференциите