Петкович: Първият мач компрометира участието ни
Старши-треньорът на Лацио Владимир Петкович изрази огромното си съжаление след отпадането на отбора от Лига Европа, голяма роля, за което според него е изиграл първия скандален мач в Истанбул. Както е известно, "орлите" загубиха с 0:2 от Фенербахче в Турция след спорен червен картон на Онаси и не по-малко съмнителна дузпа. Снощното равенство 1:1, въпреки 26-те удара срещу гостите, означава, че Лацио отпада от състезанието и сега ще се съсредоточи изцяло върху вътрешните турнири.
"Първият мач компрометира участието ни. Сигурен съм, че нещата щяха да бъдат по-различни. Във всеки случай съм доволен от момчетата, тъй като те не се отказаха и се бориха през целия мач. И ние и Ювентус мисля, че изминахме добър път в Европа. Вярно, тази вечер ни липсваха феновете, защото те можеха да ни дадат голяма подкрепа. Сега ще имаме почивка от един и започваме да се готвим за мача в понеделник, защото вярвам, че отбора може да завърши в челната тройка", заяви Петкович.
- Лацио официално се раздели с Маурицио Сари
- Гатузо поема Лацио след провала на Италия за Мондиал 2026
- Лацио изпрати Педро с победа над Пиза
- Педро напуска Лацио след края на сезона
- Рома с огромна крачка към Шампионска лига след победа над Лацио
- Интер спечели Купата на Италия и оформи исторически дубъл
- Интер ще триумфира и с Купата
- Интер разгроми Лацио и продължи серията си без загуба
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]