Ники Михайлов и Твенте също се класират напред в Лига Европа
Холандският Твенте успя да постигне важна победа над датския Одензе с 3:2 и по този начин си осигури класиране на 1/16-финалите на Лига Европа. Двата отбора се изправиха един срещу друг в двубой от Група "К" на турнира. Българският национален вратар Николай Михайлов изигра цял мач за своя тим, но допусна две попадения във вратата си.
Още в 11-ата минута гостите реализираха попадение във вратата на холандците. Бранител на Твенте сбърка при подаването пред наказателното поле и това даде възможност на Фаул да разтреля Михайлов за 0:1. В 35-ата минута Хьох си вкара ефектен автогол след центриране на Ландзаат.
Самият Ландзаат се разписа само минута по-късно след хубав прехвърлящ удар. Гостите изравниха в 63-ата минута след удар с глава на Фал, а в тази ситуация Михайлов не се намеси добре. Все пак Фер бе точен за 3:2 в 82-ата минута и по този начин доенесе победата за своя тим.
- УЕФА санкционира Лил за банер и нарушения на феновете
- Гасперини: Рома показа най-доброто и най-лошото си при отпадането от Болоня
- Гласнер доволен: Палас продължава европейската си приказка
- Ясни са четвъртфиналните двойки в Лига Европа
- Определиха се четвъртфиналистите в Лигата на конференциите
- Резултати от Лигата на конференциите: 1/4-финалистите вече са ясни
- Резултати от мачовете в Лига Европа 2025/2026 на 19 март
- Болоня сломи Рома в голов трилър и ще срещне Астън Вила
ЗА АВТОРА
Виктор Мухарски е роден на 27 ноември 1988 година в град София. Завършва Факултет по журналистика и масова комуникация на Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като спортен журналист от 2007-а година. [...]