Стяуа разгромен, Вальо Илиев с червен картон

Румънският Стяуа претърпя истински разгром при визитата си на Макаби (Хайфа). Тимът от северната ни съседка бе разгромен с 5:0 в мач от група "J" в Лига Европа. Интересното бе, че румънците завършиха срещата с девет души на терена, след като съдията показа червени картони на Ерик Бикфалви и на българския бранител Валентин Илиев.

Бившият капитан на ЦСКА бе изгонен в 64-ата минута след досто спорно нарушение в наказателното поле срещу Амаша. Успокоение за бранителя бе, че Катан пропусна дузпата, която бе свирена в тази ситуация.

Въпреки това домакините реализираха цели пет попадения. Два гола на Амаса (10 и 20) и дузпа, реализирана от Катан (38) дадоха класическа преднина на Макаби за първото полувреме. След почивката домакините закръгли резултата на 5:0 с голове на Тавата (72) и Веред (79).