Глобиха Ботев Пловдив с 8 000 евро след мача с Марибор
Ботев Пловдив използва социалните мрежи, за да благодари на своите фенове за подкрепата по време на мача с Марибор от първия квалификационен кръг на Лига Европа. "Канарчетата" стигнаха да победа с 2:1 с голове на Антъни Уджа и Никола Илиев преди реванша в Словения.
От съобщението, публикувано от "жълто-черните", става ясно, че клубът е санкциониран с 8000 евро заради наличието на хора, заемащи пътеките между отделните блокове в секторите.
"Уважаеми ботевисти,
Ръководството на ПФК Ботев изразява истинското си възхищение към всички вас за създадената неповторима атмосфера и уникална подкрепа в срещата от първия квалификационен кръг в турнира Лига Европа между отборите на Ботев и Марибор.
Вашето европейско поведение, за което не бяха спестени добри думи от множество специалисти, футболни деятели и гости, присъствали на футболната среща на стадион "Христо Ботев", както и от тези, гледали двубоя по телевизията, ни кара да се чувстваме горди и признателни за страстната ви отдаденост, дала криле на представителния ни мъжки отбор за постигнатата престижна победа.
Благодарни сме, че не дадохте и никакъв повод клубът ни да бъде глобен за непозволени действия, което отчитаме като реална помощ от ваша страна за нашето бъдещо развитие.
Единственото нарушение, за което ПФК Ботев беше санкциониран с глоба от 8 000 евро, касаеше наличието на хора, заемащи пътеките между отделните блокове в секторите, което приемаме като наша организационна грешка. Ще се постараем в следващото домакинство от европейските клубни турнири този проблем да бъде решен, за да продължим заедно с вас да издигаме имиджа на клуба на все по-високо ниво.
С уважение,
Ръководството на ПФК Ботев".
- Генчев: ЦСКА са в добра ситуация, върви им играта
- Херо: Изобщо не заслужавахме да загубим този мач
- Меси носи 3-те точки на Локо София срещу Ботев Пловдив (видео)
- ФКСБ преговаря за защитник на Ботев Пловдив
- Тунчев: Загубихме 2 точки
- Херо: На фона на играта - доволен съм
- Арда и Ботев Пловдив с реми, Тодор Неделев се контузи
- Ботев Пловдив си има нов спортен директор