Ботев Пловдив и АПОЕЛ оставиха развръзката за реванша
Ботев Пловдив и АПОЕЛ Никозия завършиха наравно 0:0 в първи мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Двубоят бе равностоен и като цяло резултатът отговаря на футбола, който предложиха двата тима.
По-голямата част от интересните положенията бяха създадени през първото полувреме на мача. Още в 7-ата минута Гомес можеше да вкара за гостите, но стреля покрай гредата. в 39-ата минута Ханкич трябваше пак да се намесва след силен удар от далечна дистанция на капитана на гостите Лукас Соуса. Малко след това Мохамед Брахими да излезе очи в очи с вратаря на гостите, но не успя да прати топката във вратата за жалост на феновете на Ботев. След това Току пропусна добра възможност за пловдивчани.
През второто Ботев потърси гола с включването в игра на двама нападатели в лицето на Мартин Секулич и Антоан Бароан. До гол обаче не се стигна. На стадион "Васил Левски" присъстваше босът на "канарчетата" Антон Зингаревич. Във ВИП ложата бе и кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов, а на трибуните имаше и сериозна агитка на гостите, но разбира се тази на Ботев бе в пъти повече.
- Ботев Враца шокира Ботев Пловдив на „Колежа“ – 3:1 за врачани
- Балтанов призова феновете на Ботев Пловдив: Нека бъдем едно цяло срещу Ботев Враца
- ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив не се победиха в Бистрица
- Ботев Пловдив пусна билетите за мача с Ботев Враца на „Колежа“
- Ботев Пловдив победи Септември и се приближи до първата осмица
- Георги Георгиев – Гецата: Балтанов трябва да получи шанс
- Монтана и Ботев Пловдив не си вкараха
- Ботев Пловдив привлече доказан специалист в академията си