Наполи прати Лестър в ЛК (видео)
Наполи се наложи над Лестър с 3:2 в последен мач от груповата фаза на Лига Европа.
Благодарение на тази си победа - италианците изпревариха "лисиците" и завършват на второ място в групата, която бе спечелена от Спартак Москва. Руснаците победиха с 1:0 при гостуването си на Легия Варшава и си гарантираха класиране за осминафиналите.
Лестър завършва на трето място в група С и напуска турнира, а на пролет ще продължи участието си в Европа в Лигата на конференциите.
Иначе мачът днес бе интересен, а англичаните поведоха след попадения на Адам Унас и Елиф Елмас до 24-ата минута. Джони Еванс бързо върна гостите в мача, а Кийрнън Дюсбъри-Хол изравни в 33-ата минута. След почивката отново Елмас се разписа в 53-ата минута и донесе победата на тима на Лучано Спалети.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Наполи се разбра с Алегри, остава само раздялата с Милан
- Наполи активира клаузата за Алиссон Сантос
- Руди Гарсия: Най-важното е, че Де Бройне е щастлив в националния отбор
- Официално: Наполи се раздели с Антонио Конте
- Бивш шеф на Наполи нападна Де Брюйне: С възрастта краката отслабват, но езикът става по-дълъг
- Наполи откупи окончателно Расмус Хойлунд от Ман Юнайтед
- Две години, една титла и още една раздяла
- Де Брюйне: Радвам се, че Конте си тръгна от Наполи