Наполи победи Гранада, но е аут от Лига Европа (видео)
Наполи се наложи над Гранада с 2:1 на стадион "Диего Армандо Марадона" в мач реванш от 1/16-финалите на Лига Европа. Така испанците продължават напред, след като преди седмица се наложиха с 2:0 над неаполитанци.
Иначе днес Пьотър Жиелински се разписа още в третата минута и така Наполи даде сериозна заявка за краен успех от двата мача.
Анхел Монторо обаче изравни в 25-ата минута, засичайки с глава центриране на Фулкие Димитри Фулкие и до голяма степен сложи точка на спора.
Фабиан Руис отново даде преднина на домакините в 59-ата минута, завършвайки успешно добра контра на домакините. В 70-ата Тиемуе Бакайоко прати кълбото във вратата на съперника, но голът не бе зачетен, заради нарушение в атака. До края Наполи бе отборът, който търсеше нов гол гол, но испанците се защитаваха добре и не допуснаха повече попадения в своята врата.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Конте: Поласкан съм от интереса на Италия, но съм фокусиран върху Наполи
- Алегри: Битката за титлата вече не е за нас, целта остава Шампионска лига
- Конте: Ще се борим за титлата до края
- Наполи удари Милан и излезе втори в Серия А
- Наполи – Милан: Битка за второто място в Серия А
- Само един стадион в Италия е готов да приема мачове от Евро 2032
- Конте близо до завръщане начело на Италия
- Фенербахче влиза в играта за Лукаку на фона на напрежение в Наполи