Виейра се надява, че Арсенал ще отпадне от Лига Европа

Легендата и бивш  капитан на Арсенал Патрик Виейра се надява, че отборът на Унай Емери ще излети от Лига Европа.

Миналата седмица английските отбори поднесоха две изненади във Франция. Манчестър Юнайтед изхвърли ПСЖ от  Шампионска лига, а Арсенал загуби от  Рен с резултат 3: 1.

Така "артилеристите" поставиха по-нататъшното си участие в турнира под голям въпрос и сега са задължени да вкарат най-малко два чисти гола в реванша.  Въпреки очевидната си връзка с Арсенал, Виейра, който тренира Ница от началото на този сезон, пожелава късмет на сънародниците си от Рен.

"Не гледах  този мач, но резултатът не ме изненадва:  Рен наистина е добър отбор по стандартите на Лига 1.

По отношение на техния потенциал, те са в състояние да вкарат срещу всеки отбор във всяка минута от мача. Тяхната победа е много добра за френския футбол.

Ние всички подкрепяме Рен и всички френски отбори в Лига Европа. Надявам се, че те ще преминат в следващия кръг, когато заминат за Лондон в четвъртък", заяви Виейра.