Изхвърлиха Кавала и Олимпиакос във втора гръцка дивизия
Дисциплинарният комитет на гръцката футболна Суперлига взе решение да изпрати във втора дивизия Кавала и Олимпиакос от Волос за участие в уговорени мачове, съобщава новината АР. Освен това, всеки от двата клуба бе глобен с по 300 000 евро. На президентите им пък бе забранено до живот да се занимават с всякаква футболна дейност, а паричната санкция за тях е 90 000 евро.
От Волос и Кавала обявиха решението за тяхното наказание невалидно, позовавайки се с това, че лицата срещу които са повдигнати обвинения за уреждане на футболни мачове и пране на пари, все още не са минали съдебен процес.
В момента в южната ни съседка тече разследване на мега-скандал свързан с уговорени мачове. До тези действия на гръцките власти се стигна, след като от УЕФА предадоха на местните ръководители доклад, в който бяха описани съмнителни схеми за залагане на футболни срещи, най-вече от турнира за Купата на Гърция и мачове от втора дивизия, проведени през 2009 и 2010 година. Бе взето и решение стартът на новия сезон в южната ни съседка, който трябваше да бъде на 27 август, да се отложи за по-късно.
Днес Олимпиакос трябва да играе с Дюделанж от Люксембург в третия предварителен кръг на Лига Европа, след като завърши пети през миналия сезон. Кавала пък финишира на седмо място, а днешното решение на Суперлигата най-вероятно ще върне в елита изпадналите по-рано Лариса и Пансерайкос.
- Сидни Суини направи признание за Кристиано Роналдо
- Мбапе вече има шофьорска книжка
- Коя е Пени Лейн? Моделът, който стана вирусен в социалните мрежи след откъс от интервю
- YouTube звезда стана съсобственик на клуб – мечтае за Висшата лига
- Дончич празнува рождения си ден с Джокович след победата на Лейкърс
- Тръмп за Иран и Мондиал 2026: Не ме интересува дали ще участват
- Напрежение в Барселона: фенове счупиха стъклото на автобуса на Атлетико
- Загадъчната красавица от трибуните на „Сан Сиро“ подлуди социалните мрежи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]