Осъдиха Евра за хомофобия
Бившият защитник на Манчестър Юнайтед и Франция Патрис Евра бе осъден да плати глоба от 1000 евро от съда в Париж за хомофобски обиди към Пари Сен Жермен през 2019 г.
Французинът ще плати и по 1500 евро на две граждански организации "Мус" и "Стоп на хомофобията", както и по 1000 евро на адвокатите на сдруженията.
Във видео, което се разпространява в социалните мрежи през март 2019 г. Евра заявява: "Париж, вие сте пе**ли, вие сте пе**ли. Тук говорят мъжете!".
Организациите "Мус" и "Стоп на хомофобията" заведоха дело срещу футболиста за "публична обида към хората на базата на тяхната сексуална ориентация". Адвокатът на футболиста не пожела да даде изявление, преди да се свърже с клиента си, който в момента живее в Дубай.
В официалното изявление на адвокатите на асоциациите се казва: “Хомофобските изказвания на публични личности като Патрис Евра подхранват омразата и насилието срещу хора от общността LGBT, особено в страните, където хомосексуализмът се преследва, като Сенегал, откъдето са корените на Евра".
Адвокатът на бившия футболист Жером Бурсикан пледира, че Евра не е искал да обиди хомосексуалната общност, а ПСЖ, напомняйки, че бившият футболист е публикувал видео на следващия ден, в което се извинява за думите си.
- Формула 1 разкри посланието на кърпата за Антонели
- Трагедия преди контролата на Португалия: фен почина от сърдечен арест
- Тежки обвинения срещу Дейвид Съливан след разследване на BBC и The Times
- Тръмп бе освиркан по време на финала в НБА, но отрече негативната реакция
- Добри новини за Ериксен: Датчанинът е в съзнание след инцидента срещу Украйна
- Специален мач на Мондиал 2026 предизвика напрежение между ФИФА, Иран и Египет
- Хамес поправи гафа си: изпрати лично съобщение на дъщерята на президента на Колумбия
- Скандал в Колумбия: Хамес е обвинен, че е пренебрегнал дъщерята на президента
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]