Играч на Кардиф Сити победи рака
Защитникът на Кардиф Сити Сюлейман Бамба, който бе диагностициран с неходжкинов лимфом по-рано тази година, съобщи за оздравяването си.
"Здравейте всички. Исках да ви информирам, че вече нямам рак! Разбира се, това е невероятно добра новина за моето семейство и за мен, сега сме на седмото небе. Искам да благодаря на всички, които ме подкрепиха - няма значение дали са били съобщения или нещо друго. Това ми даде допълнителна сила да преодолея трудностите.
Специално благодаря на Националната здравна служба, че се грижи много за мен. Винаги ще ви бъда благодарен за вашата работа. Благодаря на моето семейство, моите приятели и, разбира се, на моя клуб и всички от футболния свят, които ми помогнаха да се справя с това предизвикателство. Надявам се скоро да се видим на терена. Сол“, написа Бамба в профила си в Twitter.
Бамба се присъедини към Кардиф Сити от Лийдс Юнайтед през 2016 година. През този сезон 36-годишният играч изигра шест мача в Чемпиъншип. От 2008 до 2014 г. той бе част от националния отбор на Кот д'Ивоар.
- Арестуваха двама за откраднатата екипировка на Англия
- Полицаи, маскирани като талисманите на Мондиал 2026, арестуваха заподозрян
- Формула 1 разкри посланието на кърпата за Антонели
- Трагедия преди контролата на Португалия: фен почина от сърдечен арест
- Тежки обвинения срещу Дейвид Съливан след разследване на BBC и The Times
- Тръмп бе освиркан по време на финала в НБА, но отрече негативната реакция
- Добри новини за Ериксен: Датчанинът е в съзнание след инцидента срещу Украйна
- Специален мач на Мондиал 2026 предизвика напрежение между ФИФА, Иран и Египет
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]