Обвиниха президента на Федерацията на Хаити в сексуално насилие
Президентът на футболната федерация на Хаити (FHF) Ив Жан-Барт временно бе отстранен от всякаква дейност, свързана с футбола за срок от 90 дни, съобщава официалният сайт на ФИФА.
Комитетът по етика на ФИФА разследва Жан-Барт. В началото на месеца се появи информация, че Жан-Барт е извършил сексуално насилие над няколко футболистки, включително е изнасилил 17-годишно момиче.
"В съответствие с членове 84 и 85 от Етичния кодекс на ФИФА, разследващата палата на Независимия комитет по етика временно забрани на г-н Ив Жан-Барт, ръководител на Федерацията по футбол на Хаити, да участва във всички мероприятия, свързани с футбола в международен и национален мащаб. Тази санкция бе наложена поради продължаващо разследване срещу г-н Жан-Барт. Той е уведомен за решението. Временната санкция влиза в сила незабавно“, се казва в изявлението на FIFA.
- От Блохин до Трент - кариера като две вселени
- Симеоне разполага с около 180 апартамента в Мадрид
- Почина легендата на бразилския баскетбол Оскар Шмидт
- Трагедия: Бивш вратар на Арсенал загина на 48 години
- Тежък удар: селекционерът по минифутбол Николай Михов е получил инсулт
- Фондове от Персийския залив ще вложат 24 млрд. в сделката на Paramount
- Прокуратурата изисква медицинските данни на Тайгър Уудс
- Мистър
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]