Ал Хелайфи платил 1 млн. за да бъде спряно делото за подкуп
Президентът на Пари Сен Жермен Насер Ал Хелайфи е платил на ФИФА над 1 милион швейцарски франка, за да уреди делото за подкуп, съобщава The Times.
ФИФА се оплака от Ал Хелайфи пред прокуратурата в Швейцария, но по-късно босът сключи споразумение с футболната организация. В резултат на това прокуратурата трябваше да спре разследването на случая.
Напомняме, че вчера, 20 февруари, прокуратурата повдигна обвинение на Ал Хелайфи заради корупционни практики при продажбата на права за излъчване на мачове от Световната купа и Купата на конфедерациите. Обвинението бе повдигнато и срещу бившия генерален секретар на ФИФА Жером Валке. Прокуратурата смята, че президентът на клуба от Париж, който също така управлява спортните канали на BeIN Sports е подкупил Валке, за да получи правата за излъчване на турнири в Италия и Гърция от 2018 до 2030 година.
- От отхвърлен в Реал Мадрид до световна звезда: Пътят на Ашраф Хакими
- Ливърпул не се отказва от Брадли Баркола
- ПСЖ не продава Брадли Баркола въпреки интереса от Висшата лига
- Ливърпул определи Брадли Баркола като основна трансферна цел
- Маркиньос: Очаква ни труден мач с Япония, но сме готови
- ПСЖ изпреварва английските кандидати в битката за Магнес Аклиуш
- Милан е на крачка от трансфера на Гонсало Рамош
- Ливърпул възобновява преследването на цел от 2025 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]