Бивш защитник на Юнайтед разказа за 12-дневен запой
Бившият защитник на Манчестър Юнайтед Дейвид Мей разказа за трудностите, с които се е сблъскал след напускането на клуба.
Мей, който има 85 мача на Юнайтед от 1994 до 2003 г., заяви, че психичното му здраве е претърпяло смазващ удар, след като напуска Манчестър Юнайтед като свободен агент.
Проблемите започнали, когато Мей получи разкъсване на ахилесовото сухожилие след успешен сезон 1999 и беше изпратен под наем в Хъдърсфийлд. Но още в първата си среща за Хъдърсфийлд, той разкъса подколянно сухожилие, поради което се завърна в Юнайтед за лечение.
След завръщането си в Манчестър Юнайтед и по-нататъшно справяне с контузии, Мей бе освободен от клуба в края на сезон 2002/2003.
"Спомням си, че бях излязъл от Карингтън и мислех, че това е всичко. Какво да правя сега? Не можах да го понеса. Заплаках. Седнах назад и започнах да мисля какво да правя? Кариерата ми приключи", заяви Мей.
"Току-що влязох в 12-дневен запой, сам в апартамента си. Празнувахме победата в първенството, но трябваше да си легна, затова взех бутилка шампанско Круг и напуснах партито. На една пейка в градината седеше бездомник, аз се качих при него и започнах да бъбрим. Сигурно беше около един сутринта. Накрая пиехме шампанско с този бездомник. Дадох му остатъка от бутилката и това бе началото на моя 12-дневен запой", добавя бившият футболист.
Мей призна, че след известно време е осъзнал, че ситуацията излиза извън контрол.
"13-ят ден? Разбрах, че не мога да продължа да се занимавам с това. Трябва да се прибера у нас. Това, което правя, е грешно. Вероятно бе същата депресия, от която трябваше да се отърва и го направих след като пих. Прибрах се, отидох на почивка, получих обаждане от Бърнли и прекарах 12 месеца там, а след това се пенсионирах. Е, това е всичко", завършва Дейвид.
Мей спечели две титли във Висшата лига и две Купи на Англия с Юнайтед, а също така бе резерва при спечелване на Шампионска лига през 1999 година
- Борнемут с класика на Олд Трафорд
- Ман Юнайтед подписа договор със 17-годишен парагваец
- Ман Юнайтед се интересува от Тео Ернандес и Едерсон
- Санчо призна, че е фен на Челси от дете
- Ман Юнайтед обмисля да отдаде под наем Рашфорд, но не на Челси и Арсенал
- Ман Юнайтед ще се справи с Борнемут
- Постекоглу: Няма да сме успешни, ако сами се затрудняваме
- Аморим: Бяхме по-добри, но те бяха по-ефективни
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Има ли правило в какъв род и лице са футболните клубове? Среща се "Барселона - тя", примерно. Също за "той - клубът/отборът". "Ювентус - той" и т.н.
Сигурно знаеш, но в английския (то ясно, че родове няма там), но винаги се спрягат на "те". Личи си по 3-та форма на глаголите и при страдателен залог. И, според мен, това е правилното. Barcelona have played, примерно. Никъде не съм видял Barcelona has met...
Благодаря предварително!
Когато е изпусната категоризиращата дума (отбор), съгласуването е според
формалния завършек на името: „Барселона“ - в женски род, „Ювентус“ - в
мъжки род, „Чакмаците“ - в множествено число, например: „Барселона“ е
спечелила последните си 10 домакинства.
Не го знаех, бях по-склонен да си мисля за другия вариант, но щом е така - така е!
Допълнително се замислих, че вероятно същото правило важи и за държави: Австрия - тя, Кипър - той.
Благодаря още веднъж!