Оправдаха Гаскойн
Бившият футболист на националния отбор на Англия Пол Гаскойн бе оправдан от съда по обвиненията за сексуален тормоз, съобщи Sky Sports.
Инцидентът с участието на бившия нападател е станал през август 2018 г. Според прокурора, Гаскойн в нетрезво състояние е насилил самотно момиче във влака. Той се опитал да се запознае с нея и против волята и я е целунал по устните.
Самият Пол по-късно заяви, че е решил да целуне момичето, за да го успокои, тъй като го съжалил. Според бившия играч момичето се разстроило заради това, че по-рано е било обиждано заради наднорменото си тегло.
- Пуснаха на търг фланелките на ЛеБрон и Брони от общия им мач
- Млад български баскетболист загина в катастрофа
- Матераци: Ще се радвам да разговарям със Зидан
- Бивш халф на Интер: Скочих от 17-я етаж
- Нара обвини Икарди в насилие
- Бивш президент на клуб влиза в затвора за 4 г.
- В Амстердам обявиха извънредно положение
- Кристална нощ 2
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Ганю се осрал. Ганю смърди омазан. Ганю не се чисти. Той гледа наоколо, за да намери друг омазан, че да се успокои. Не е само той, я!
Борете се с любопитството, бре... :D
Ето и данни:
Звучи изненадващо, но равнището на БВП на човек в България през 1939 г. е съпоставимо с това в Италия, като разликата е по-малка от 8%. За сравнение, през 2016 г. Италия изпреварва България с около 95%.
През 1939 г. БВП на човек в Югославия е едва 1/3 от българския, а в Турция – само 2/3.
Уместни са още няколко забележки. Първо, показателят БВП на човек може да се приеме само условно за измерител на жизненото равнище. Но през 1939 г. България е егалитарно общество, с малък държавен апарат (през 1938 г. данъчната тежест е под 15%), малоброен елит и маса от сравнително заможни селяни. БВП на човек в България приблизително се равнява на средния доход.
В СССР не е така: огромна част от националния доход се изземва от държавата за нейната идеологически мотивирана милитаризация и индустриализация. От друга страна, в страни като Франция и Великобритания неравенството в този период е много високо и реалният доход на населението, макар и по-висок, не е чак два пъти по-висок от българския.
През 1939 г. България може и да не е „четвърта икономика на Европа“, както понякога се хвалят патриотарите, но е с втория най-висок икономически растеж в Европа. Сравнението на данните за 1938 и 1939 г. показва, че първа по икономически растеж е Австрия: Аншлусът е добавил над 15% към БВП на човек там. Втора, с почти 12% растеж, е България.