Интер и Фиорентина със загуби в кръга от Серия А

F.

Дженоа победи Интер с минималното 1:0 в мач от 34-ия междинен кръг на Серия А. В 77-та минута домакините откриха резултата чрез Де Майо. Интер се хвърли в атаки, но те бяха хаотични и не затрудняваха отбраната на домакините, които от своя страна контраатакуваха добре и само невероятните намеси на Самир Ханданович предотвратиха втори гол във вратата на "нерадзурите".

Така Интер загуби мача, а също така надеждата си за Шампионска лига през следващия сезон, след като изоставането от третия Рома е вече цели 7 точки 4 кръг преди края на първенството. Дженоа от своя страна изпревари Торино и е на десето място с актив от 43 точки.

В същото време Удинезе се наложи с 2:1 като домакин на Фиорентина. Дуван Запата откри резултата след само 120 секунди игра. Мауро Зарате обаче изравни в 24-ата минута, като при равен резултат завърши и първата част. В 53-ата минута Сирил Теро оформи крайния резултат след асистенция на Силван Видмер.