Фиорентина си припомни вкуса на победата (видео)

F.

Фиорентина прекъсна негативната си серия от няколко поредни двубоя без победа за първенство и днес се наложи над Сасуоло с 3:1 у дома. "Виолетовите“ поведоха с попадение на Гонсало Родригес още в 10-ата минута, а звездата на гостите Доменико Берарди изравни в 56-ата.

Надеждите на гостите обаче бяха попарени още в следващата минута, когато домакините възстановиха аванса си чрез Йосип Иличич. Шест минути преди края вратарят Андреа Консили си вкара автогол и така Сасуоло загуби шансове дори да стигне до равенство във Флоренция.

Така Фиорентина записа първи успех от февруари месец насам и с 59 точки остава на 5-ото място. "Виолетовите“ изостават само на 2 точки зад 4-ия Интер, но на цели 6 от третия Рома.