Интер писа двойка на Наполи

F.

Интер записа успех с 2:0 при домакинството си на Наполи в дербито от 33-ия кръга на Серия А. Двубоят започна добре за "нерадзурите", които водеха в резултата след само 4 минути игра. Медел изведе Икарди и той технично преодоля Хосе Рейна, давайки аванс на своя отбор. Гостите имаха претенции за засада, като положението наистина бе доста спорно. Все пак съдията зачете гола.

Минута преди почивката играчите на Интер до голяма степен си гарантираха победата, нанасяйки своя втори решаващ удар в мача. Икарди намери отлично Марсело Брозович и той хладнокръвно увеличи преднината на "нерадзурите".

След почивката положения имаше и пред двете врати, но нито Наполи успяха да стигнат до почетно попадение, нито Интер се добра до класическа победа. В крайна сметка тимът от Милано се поздрави с победата и трите точки.