Торино обърна Интер в драма с два червени картона

F.

Торино надделя над Интер като гост с 2:1 в среща от 31-я кръг на Серия А. Съставът от Милано поведе с 1:0, но допусна да бъде победен.

Резултатът бе открит в 17-ата минута, когато Мауро Икарди бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Емилиано Морети. В 55-ата минута Торино реализира, след като Макси Лопес намери Кристиан Молинаро, който не сгреши, за да изравни за 1:1.

в 57-ата Жоао Миранда получи втори жълт и съответно червен картон и гостите останаха с човек по-малко. В 72-ата минута Юто Нагамото получи директен червен картон за нарушение, като домакините имаха сериозни претенции, а реферът вече бе отсъдил и дузпа в полза на Торино. Андреа Белоти бе точен при изпълнението на наказателния удар и фиксира крайния резултат в 73-ата минута.

Торино е на 12-а позиция с 36 точки, а Интер държи петото място във временното класиране с 55 точки.