Лацио с обрат срещу десет от Киево

Лацио победи у дома Киево с 4:1 в среща от 21-ия кръг на Серия А. Гостите от Верона поведоха с гол на Ботян Сезар (5) след асистенция на Валтер Бирса и до края на първата част запазиха преднината си. Веднага след почивката "летящите магаренца" останаха в намален състав, след като голмайсторът и Сезар получи втори жълт (47') и съответно червен картон.

Численото предимство на терена си оказа влияние и Лацио успя да изравни чрез Антонио Кандрева (66-дузпа) и дори да обърне резултата с гол на Данило Каталди (72).

Антонио Кандрева (81) покачи на 3:1 след пас на Фелипе Андерсон, а Балде Кейта (90+6) оформи крайното 4:1. "Орлите" също завършиха срещата в намален състав, след като в 82-ата минута Раду получи директен червен картон. Лацио е на девето място с 31 точки. Киево заема десета позиция с 27 точки.