Сасуоло измъкна трите точки от Интер
Сасуоло записа минимален успех с 1:0 при визитата си на Интер в среща от 19-ия кръг на Серия А. Двата тима направиха страхотен мач, като 100%-ви голови положения не липсваха и пред двете врати. Вратарите Самир Ханданович и Андреа Консили обаче бяха над всички в този мач и направиха феноменални спасявания.
Точно, когато изглеждаше, че поделянето по точка е логичното нещо за този мач, дойде 94-ата минута, когато Доменико Берарди бе точен от дузпа и донесе 3-те точки за гостите. Жоао Миранда и Жейсон Мурийо сбъркаха фатално и бразилецът извърши нарушение в наказателното поле срещу Грегъри Дефрел и реферът посочи бялата точка, което реши изхода на този двубой.
Така Сасуоло затвърди прозвището си "приятната изненада на сезона" и вече е на 6-то място с 31 т. Интер остана на първо място преди останалите мачове с актив от 39 точки, но може да бъде изпреварен от Наполи и настигнат от Ювентус (двата тима тепърва ще играят мачовете си от този кръг).
- Киву: Интер изпълни задачата си и гледа към Шампионската лига
- Интер уверено към титлата след класика срещу Каляри
- Интер гледа към титлата срещу Каляри на „Сан Сиро“
- Барселона с оферта за Бастони, предлага млад талант в сделката
- Интер проучва възможността за Симеоне
- Интер готви нов договор за Киву след силен сезон
- Барса с план Б при провал на трансфера на Бастони
- Киву: Интер показа зрялост при обратa срещу Комо
ЗА АВТОРА
Виктор Мухарски е роден на 27 ноември 1988 година в град София. Завършва Факултет по журналистика и масова комуникация на Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като спортен журналист от 2007-а година. [...]