Фиорентина се разправи с Палермо. Лацио и Карпи - кръгла нула

F.

Фиорентина победи с 3:1 като гост Палермо в мач от 18-ия кръг на Серия А.

Още 13-ата минута се оказа фатална за домакините, след като Калинич изведе Иличич, а той нямаше проблеми да се справи с противниковите играчи и откри резултата. В 42-ата минута двамата повториха упражнението, след като Калинич открадна топката и намери Иличич на границата на наказателното поле, откъдето халфът с много силен удар удвои преднината на "виолетовите".

В 77-ата минута Палермо се върна в мача, след като Васкес намери Джилардино във вратарското поле и нападателят прати топката с глава във вратата - 1:2. Крайният резултат оформи Блашчиковски в продължението. Ивайло Чочев започна като титуляр за домакините, но бе сменен след почивката

Фиорентина се изкачи на първо място, но може да бъде изместен, ако Интер победи като гост Емполи.

В други мачове от кръга Удинезе надделя с 2:1 над Аталанта, Лацио и Карпи направиха 0:0 в Рим, а Сасуоло и Фрозиноне завършиха 2:2.