Рома удържа първото място, Лацио с поражение

F.

Рома задържа първото място в Серия А. "Вълците" записаха победа с класическото 3:0 у дома над Удинезе. Играчите на Руди Гарсия решиха мача си рано, като в герой за своя тим се превърна Дъглас Майкон, който се отчете с гол и асистенция.

Така Рома запази първото си място в класирането и вече има 23 точки от 10 мача, с две повече от отборите на Наполи, Фиорентина и Интер. След 9 минути игра "римляните" вече водеха в резултата с 2:0. В 4-ата минута Раджа Наинголан комбинира с Майкон, а бразилецът намери Миралем Пянич, който от чиста позиция нямаше как да пропусне - 1:0 за Рома. След още 5 минути игра Майкон удвои резултата след самостоятелен пробив.

В 63-та минута Жервиньо отново взриви трибуните на “Олимпико", разписвайки се за крайния резултат.

В същото време Лацио загуби с 1:2 при визитата си на Аталанта. Фиорентина се наложи над Верона с 2:0.