Фиорентина взе дербито с Интер

F.

Фиорентина се наложи с минималното 1:0 при визитата си на Интер в дербито от програмата на 24-ия кръг на Серия А. Двата отбора изиграха интересен мач, в който създадоха много голови възможности на "Джузепе Меаца", като гостите завършиха срещата с 9 души заради контузиите на Ненад Томович и Стефан Савич.

Иначе единственото попадение в мача падна 10 минути след почивката. Тогава Паскуал центрира остро отляво, Ханданович изби топката, но тя попадна точно в краката на резервата Салах, който с бомбен удар от над 10 метра откри резултата.

С успеха "виолетовите" събраха 42 точки и остават на 5-то място в класирането. Интер, който преди двубоя бе в серия от 3 поредни победи, е на 8-ма позиция с 35 пункта.