Лацио прекъсна победната си серия (видео)

F.

Лацио допусна поражение с 1:2 при визитата си на Емполи в среща от 11-ия кръг на Серия А. Столичани не успяха да се разпишат през първата част, а веднага след почивката това стори днешният им съперник. В рамките на 180 секунди "орлите" допуснаха два гола.

Първо в 52-ата минута Федерико Барба заби красиво попадение с глава след центриране от корнер на Мирко Валдифиори. В 55-ата минута Масимо Макароне се възползва от пас на Марио Руи при заучено положение и  с удар от воле опъна мрежата на Ертрит Бериша за втори път. Филип Джорджевич успя да намали в 67-ата минута. Сърбинът се извиси над всички и ефектно насочи кълбото в далечния ъгъл за 2:1. До края на мача нов гол така и не падна и по този начин Емполи спечели трите точки.