Наказаха Хелас Верона за расистки обиди към Мунтари
Италианската футболна лига наказа Хелас Верона да играе с частично закрити трибуни следващия си мач от Серия А срещу Лацио. Причина за затварянето на цял сектор е проява на расизъм, която донесе на клуба и глоба в размер на 50 хиляди евро. След двубоя наставника на миланци Филипо Индзаги заяви, че не е чул обидни освирквания, но расистките скандирания от страна на привържениците на Верона са били чути от делегата на мача и са били насочени към ганайския полузащитник Съли Мунтари.
Италианската футболна лига наказа Верона и с допълнителни 3 хиляди евро, като причина са обиди към съдийската бригада.
Освен Верона, Интер също отнесе наказание. Клубът от Милано ще заплати 30 хиляди евро заради обиди към фенове на Наполи. Феновете на Рома пък няма да могат да пътуват за мача в Неапол на 1 ноември, след като сблъсъци между двете агитки през месец май доведоха до смъртта на човек.
- Аталанта потопи Милан насред „Сан Сиро“
- Феновете на Милан поискаха оставката на Фурлани
- Фенербахче следи Рафаел Леао за лятна селекция
- Милан - Аталанта: Без победител
- Алегри: Искам да остана в Милан възможно най-дълго
- Бъдещето на Алегри и Таре в Милан остава неясно
- Алегри: Милан подцени и двете полувремена
- Милан се срина срещу Сасуоло след ранен червен картон
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]