Интер взе дербито с Лацио

F.

Интер победи Лацио с 4:1 в среща от 37-ия кръг на Серия А. Двубоят започна отлично за "орлите", които поведоха след само 120 секунди игра. Тогава Джузепе Биава бе точен и откри резултата. Радостта на "римляните" не бе дълга и само пет минути по-късно Родриго Паласио изравни - 1:1. До края на първата част домакините обърнаха мача в своя полза с две попадения само в рамките на две минути.

Първо в 35-ата Икарди даде аванс на "нерадзурите", а 120 секунди след това Родриго Паласио вкара втория си гол в мача, с който уби интригата. След почивката играчите на Лацио опитаха да се върнат в мача, но така и не успяха да стигнат до втори гол. Вместо това Хернанес отбеляза четвърто попадение за своя тим и по този начин оформи крайния резултат.