Рома с класика срещу Интер, Тоти с два гола

Рома записа впечатляваща победа с класическото 3:0 като гост на Интер в среща от седмия кръг на Серия А. Два гола за победата на "вълците" реализира звездата на тима Франческо Тоти (18, 40-д.),а едно попадение добави Алесандро Флоренци (44). Гостите поведоха в резултата на "Джузепе Меаца" в 18-ата минута, когато капитанът Франческо Тоти бе точен със силен удар за 0:1.

Домакините бяха близо до изравнително попадение, но в 25-ата минута Фреди Гуарин удари греда със страхотен далечен изстрел. В 40-ата минута отново Тоти наказа "нерадзурите", след като се разписа от дузпа за 0:2. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Алваро Перейра срещу Жервиньо. Минута преди почивката "вълците" довършиха съперника със скоростна контраатака, завършена от Алесандро Флоренци, който направи резултата класически – 0:3.

През втората част играчите от Милано така и не успяха да стигнат до гол. В 79-ата минута столичани останаха с човек по-малко на терена, след като Балдзарети получи втори жълт и съответно червен картон.

Интер остава на четвърто място с 14 точки, а Рома увеличи аванс си на върха. "Вълците" имат пълен актив от 21 точки, а вторият Наполи, който е с мач по-малко, е с 16 пункта.