Наполи се справи с Интер, Кавани с хеттрик (видео)

Наполи победи Интер с 3:1 в дербито от 35-ия кръг на Серия А. И трите попадения за неаполитанци бяха дело на Единсон Кавани, който откри резултата още в 3-ата минута. Пандев пусна топката в коридор към Кавани, който простреля Самир Ханданович за 1:0. В 22-ата минута Рики Алварес бе съборен от Сунига и реферът посочи бялата точка, като зад топката застана потърпевшият, който бе точен - 1:1.

В 32-ата минута Джонатан събори нахлуващия Сунига и реферът отсъди спорна дузпа. Звездата на домакините - Кавани, изпълни 11-метровият удар и направи резултата - 2:1. В 78-ата минута той оформи хеттрика си в срещата, като за това попадение Горан Пандев имаше решителен принос.

Наполи е на второ място, даващо право на директно участие в групите на Шампионската лига. Възпитаниците на Валтер Мадзари имат 72 точки, със 7 повече от третия Милан. Интер останаха осми с актив от 53 точки и остава далеч от място, даващо право на участие в Европа.