Рома взе преднина преди реванша с Интер (видео)

Рома победи Интер с 2:1 във полуфинал от турнира за Купата на Италия. По този начин интригата остава и за реванша между тези два тима. Фатална за гостите се оказа 13-ата минута, когато "вълците" откриха резултата. Алесандро Флоренци се разписа след удар с глава - 1:0. В 17-ата минута Фреди Гуарин бе близо до попадение, но ударът му мина близо до гредата. Последваха пропуски на Тоти и Ламела.

Все пак в 33-ата минута Дестро засече с глава центриране отдясно на Иван Пирис и покачи на 2:0. Малко преди края на първата част Естебан Камбиасо центрира от фаул, а Паласио изпревари вратаря Маартен Стекеленбург и оформи крайното 2:1. След почивката и двата тима пропуснаха по няколко добри положения, като близо до изравнително попадение бе Паласио, който пропиля добри възможности.