Дузпа помогна на Лацио срещу Каляри (видео)

Лацио успя да постигне трудна победа с 2:1 като домакин на Каляри в среща от 19-ия кръг на италианската Серия „А” и по този начин "римляните" се утвърдиха на второто място във временното класиране. Гостите от Сардиния малко изненадващо поведоха в 62-ата минута след удар на Марко Сау от границата на наказателното поле - 0:1. Последва натиск на "орлите", който си каза думата в 79-ата минута, когато се стигна до изпълнение на ъглов удар, след който Абдулай Конко засече топката във вратата на гостите за 1:1.

Шест минути по-късно вратарят на гостите Агаци извърши нарушение в наказателното поле срещу откъсващия се Мирослав Клозе и реферът посочи бялата точка и жълт картон за стража. Последваха протести от страна на гостите, след които вратарят получи нов картон и бе изгонен от игра, а секунди по-късно червен картон видя и Косу. В крайна сметка Антонио Кандрева превърна дузпата в гол за крайното 2:1. До края на срещата играчите на Каляри, макар и с 9 души на терена, опитаха да стигнат поне до точката, но така и нямаха късмет при завършащия удар.