Интер взе дербито с Наполи

Интер победи с 2:1 Наполи в дербито на 16-я кръг на Серия А. По този начин двата състава си размениха позициите в класирането. „Нерадзурите“ вече заемат второто място, а Наполи е трети.

До почивката Интер имаше преднина от два гола. „Нерадзурите“ откриха още с първото си по-добро положение за гол. В 8-ата минута се стигна до центриране на Касано от корнер, след което Фреди Гуарин от воле направи 1:0. В 39-ата минута Интер удвои аванса си. Гуарин овладя лошо избита топка и пусна към Милито, който първо се справи със защитника до себе си и последва удар под плонжа на Морган Де Санктис - 2:0.

Десет минути след подновяването на играта се стигна до меле пред голлинията на Самир Ханданович, при което Единсон Кавани прати топката в мрежата за крайното 2:1.