Класика за Лацио срещу Удинезе (видео)

Лацио постигна класическа домакинска победа с 3:0 над Удинезе в среща от първенството на Серия А. Двубоят бе решен още до първата част, когато възпитаниците на Владимир Петкович водеха с 2:0. В 12-ата минута домакините от Рим получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Вилианс. Кристиан Ледесма пропусна удара от бялата точка.

В 17-ата минута Ди Натале удари гредата. В ответната атака падна първото попадение в днешната среща. Алваро Гонсалес бе изведен на стрелкова позиция  и той простреля Бъркич за 1:0. В 31-ата минута Стефано Маури изведе по чудесен начин Мирослав Клозе сам срещу Бъркич и немският нападател бе точен за 2:0.

В 59-ата минута резервата Ернанес отбеляза много красив гол след пряк свободен удар, с което оформи и крайния резултат. Победата днес запази мястото на столичани в Топ 5, докато Удинезе се свлякоха до 12-то място.