Аталанта се противопостави на Интер

Аталанта победи Интер с 3:2 и по този начин прекъсна серията от 7 поредни победи на "нерадзурите". Двубоят започна повече от добре за домакините, които успяха да поведат в 9-ата минута, когато Бонавентура се възползва от центриране на Федерико Палусо и с глава даде преднина на Аталанта.

Малко след почивката Интер стигна до равенство, благодарение на уругвайския халф Фреди Гуарин, който с хубав удар направи резултата - 1:1. Последваха два гола на Денис само в рамките на 7 минути. Той се възползва от пас на Макси Моралес за 2:1, а след това реализира  и дузпа - 3:1.

Интер върна един гол в края на мача, когато Валтер Гаргано намери добре Родриго Паласио и той прати топката в мрежата за крайното 3:2. В последната минута съдията изгони с директен червен картон Факундо Пара от домакините.

Аталанта се изкачи на 6-то място във временното класиране с 18 точки. Интер вече изостава с 4 точки от водача в класирането Ювентус.