Собствениците на ПСЖ готови да закупят акции в Милан
Интересна информация се появи в днешния брой на La Gazzetta dello Sport. Според изданието, катарското семейство Ал Тани, което владе контролният пакет с акции на Пари Сен Жермен води преговори за покупката на дял в Милан. По данни на източника, арабската фамилия претендира за 30 процента от акциите на италианския клуб. Сумата на сделката се оценява на 250 милиона евро.
Очаква се, че в случай на успешно завършване на преговорите, собствениците на ПСЖ ще вложат пари в строителството на новия стадион на Милан и ще получат достъп до медийния холдинг Mediaset, който принадлежи на Силвио Берлускони.
Вчера се появи подобна информация, свързваща руския бизнесмен Олег Дерипаска с италианския клуб, но по-късно вицепрезидентът на Милан Адриано Галиани отрече съобщенията, а тази сутрин това направи и Дерипаска.
- Манчестър Юнайтед добави Милан към лятната си подготовка
- Леао е заплашен от наказание за мачове от Мондиал 2026
- Леао разкри причините за трудния си последен сезон в Милан
- Ултрасите на Милан обявиха война на собствениците: Най-лошото тепърва предстои
- Галатасарай изкушава Леао с милиони, Милан иска 60 млн. евро
- Рафаел Леао ще реши бъдещето си след края на Мондиал 2026
- Гласнер остава фаворит за Милан, но Почетино вече има договорка с „росонерите“
- Комо очарова, Интер триумфира, Милан и Юве разочароваха: изминалият сезон в Серия А
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]