Страмачони: Следващата година ще преследваме Скудетото
Старши-треньорът на Интер Андреа Страмачони заяви, че воденият от него отбор трябва да спечели Скудетото през сезон 2012/2013. „Нерадзурите" имаха един лош сезон и завършиха кампанията си в Серия А на шеста позиция, но Страмачони, който пое тима през март, вече знае какво се очаква от него през следващата година.
„Ако се наричаш Интер, тогава трябва да се стремиш към Скудетото. Изоставахме с над 20 точки от Ювентус, но аз тренирам футболисти, които са свикнали да се борят за победи и да се състезават за големи цели. Имаме играчи, които знаят как знаят как да побеждават", заяви Страмачони за Corriere Dello Sport.
"Трансфери? Трябва да направим няколко промени, които ще ни позволят да се подсилим. Новата кампания ще започнем с ясната представа, какво трябва да правим. Летният трансферен прозорец ще бъде фундаментален, защото, както Масимо Морати каза, това ще бъде начална година на нещо ново", каза още наставникът на Интер.
- Ди Канио разкри защо Интер падна в дербито: Те играха уплашено
- Интер атакува Юлиан Брандт, след като Дортмунд го пуска без пари
- Ливърпул планира пренастройване на халфовата линия
- Милан победи Интер в дербито и върна интригата за титлата в Серия А
- Милан – Интер: дербито на „Сан Сиро“ може да реши титлата в Серия А
- Капело предупреди Интер: Станаха бавни в защита – Леао и Пулишич могат да ги накажат
- Голяма чистка в Интер: четирима си тръгват от „Сан Сиро“
- Скандалът около Бастони не стихва: „Не може да плаща цял живот за една грешка“
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]