Лацио обяви бойкот на медиите

Лацио обяви бойкот на медиите след загубата с 0:2 от Удинезе среща от 35-я кръг на Серия А. Както е известно, вторият гол на домакините дойде по доста комичен начин - в четвъртата минута на даденото от съдията допълнително време, от трибуните се чу продължително изсвирване, имитиращо последен съдийски сигнал, което накара гостите да престанат да играят, мислейки си, че рефера е дал края на мача. От ситуацията се възползва Роберто Перейра, който необезпокояван преодоля стража на гостите Федерико Маркети.

Попадението бе последвано от яростните протести на футболистите от столицата, а страстите се нажежиха до такава степен, че арбитъра се принуди да изгони Андре Диас.

От Лацио отговориха с мълчание на медиите след мача, тъй като „орлите" смятат, че играта е трябвало да бъде спряна, а попадението отменено, защото действията на 22-та на терена са били засегнати от външна сила.