Лацио и Удинезе с изненадващи загуби

Претендетите за челните места в класирането - Лацио и Удинезе претърпяха загуби, като по този начин се отдалечиха от лидерите в Серия А. "Римляните" допуснаха домакинска загуба от Болоня с 1:3 след като завършиха двубоя с девет души, заради червени картони на Матусалем (43) и Гонзалес (58).

Гостите от Болоня поведоха с ранен гол още в 11-ата минута. Тогава точен бе Портанова, а в 28-ата минута Диаманти удвои преднината на своя тим. След почивката домакините намалиха благодарение на автогол на Рубин в 56-ата минута.

120 секунди след попадението римските "орли" останаха с девет души на терена и Болоня се възползва от това, отбелязвайки трети гол дело на Крин. След това поражение Лацио остана на трета позиция с актив от 48 точки.

Четвърти е Удинезе с 46 пункта, който също загуби като гост от предпоследния Новара с минималното 0:1. Победния гол реализира бразилецът Жеда.