Лацио се разправи с Милан и остава в борбата за челни места (видео)

Лацио успя да постигне доста важна победа с 2-0 актуалния първенец на Италия Милан на своя „Олимпико“. Срещата бе от 21-ия кръг на „калчото“. След този успех "орлите" остават в борбата за място в Шампионската лига.

В първия половин час двубоят ба равностоен, но чистите голови положения липсваха. В 32-ата минута Ел Шаарави бе много близо до попадение, но Конко успя да избие в корнер. Така първата част завърши при резултат 0:0.

В 75-ата минута се стигна до меле пред вратата на „орлите“, но Ибрахимович нямаше шанс и не успя да вкара гол. В ответната атака римският отбор нанесе своя удар – Томазо Роки пусна към Ернанеш, който не сбърка в битката си с Абиати - 1:0. В 85-ата минута Томазо Роки получи отличен пас от Лулич и оформи крайното 2:0. След този успех Лацио остава на четвърто място с 39 точки, докато Милан е втори с 43 пункта.