Класически Ювентус изхвърли Рома от турнира за Купата на Италия

Лидерът в класирането на Серия "А" Ювентус взе класическа домакинска победа с 3:0 над Рома в 1/4-финален мач от турнира за Купата на Италия. С този успех "Старата госпожа" се класира за полуфинал на турнира, като торинци ще срещнат победителя от мача между Милан и Лацио.

Победата за "черно-белите", които днес играха в розов екип, бе напълно заслужена с оглед на показаното на терена. Още в 6-ата минута Емануеле Джакерини откри резултата. Алесандро Дел Пиеро в 30-ата минута удвои с много красив гол. Играчите на Юве имаха още възможности за гол през тази първа част, докато за Рома единствено Фернандо Гаго направи пропуск.

След почивката зрителите на "Ювентус Стейдиъм " станаха свидетели на още едно попадение във вратата на "вълците". Автогол си отбеляза датският защитник на Рома Симон Кяер в последната минута на срещата. Столичани завършиха мача с човек по-малко, след като червен картон в 68-ата минута получи Ерик Ламела.