Интер завърши годината с разгромна победа

Интер завърши годината с успех след като днес те се поздравиха с победа с 4:1 над Лече, Двубоят бе от програмата на отложения 1-ви кръг на Серия А. На „Сан Сиро” . „нерадзурите” бяха принудени да обръщат резултата. В 19-ата минута Лече излезе напред в резултата, а точен за гостуващия тим бе Луис Муриал. Все пак Джампаоло Пацини засече от близко разстояние центриране на Майкон и направи резултата 1:1 в 34-ата минута.

Домакините поведоха с 2:1 почти веднага след почивката. Диего Милито се разписа след хубаво изпълнение, като по този начин пълният обрат в мача бе осъществен. В 73-ата минута „нерадзурите” достигнаха и до трето попадение, като негов автор бе Естебан Камбиасо. Крайното 4:1 оформи Рикардо Алварес - десет минути преди края.

Интер събра актив от 26 точки и е на 5-та позиция във временното подреждане. Лече остава на дъното, заемайки последното 20-то място с едва 9 пункта.