Фабрегас: Горд съм, Комо пише история
Наставникът на Комо Сеск Фабрегас заяви, че е "много щастлив и горд“, след като тимът си осигури първо участие в европейските клубни турнири в историята си.
Комо победи Верона с 1:0 като гост в мач от Серия А благодарение на гола на Анастасиос Дувикас и вече няма как да завърши по-ниско от шестото място.
Това гарантира минимум участие в Лига на конференциите, но отборът все още има шанс да се пребори и за място в Лига Европа или дори Шампионска лига.
"Много съм щастлив и горд днес“, заяви Фабрегас пред DAZN след края на срещата.
"Преди точно две години влязохме в Серия А, а днес се класираме за Европа. Отборът, клубът и феновете израснаха невероятно. Това е ден, който ще помним и след 20 години.“
Испанецът подчерта, че успехът има още по-голяма стойност заради статута на клуба.
"Не сме Милан, Интер, Ювентус или Наполи. Ние сме скромен клуб и искаме да се наслаждаваме на този момент“, каза още Фабрегас.
Треньорът получи сериозни похвали през сезона за стила на игра, който наложи в Комо, въпреки че отборът беше сред най-активните на трансферния пазар както през лятото, така и през зимата.
"Не можем винаги да играем по един и същи начин. През сезона има много различни мачове. Днес много фенове ми писаха и си спомняха времената, когато клубът беше в Серия D“, допълни испанецът.
Фабрегас разкри още, че е планирал да пътува до Испания, за да гледа Ел Класико, но призна, че празненствата в Комо може да променят решението му.
- Рафаел Леао е близо до Галатасарай, но има оферта и от Астън Вила
- Алегри посочи осем отбора в битката за Скудетото: „Интер е фаворитът“
- Сисе избра Милан пред ПСВ: Почти всичко бе готово, но щом Милан се появи, промених решението си
- Джонатан Дейвид отказва да се предаде: Нападателят настоява да остане в Ювентус
- Мойс Кийн бойкотира тренировките на Фиорентина заради трансфер в Комо
- Мойс Кийн иска да напусне Фиорентина и да премине в Комо
- Вили Камбвала премина под наем в Комо от Виляреал
- Матия Перин напусна Ювентус и премина в Палермо
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]