Киву похвали Интер след категоричния успех над Лацио
Старши треньорът на Интер Кристиан Киву коментира победата с 3:0 над Лацио в двубой от 36-ия кръг на Серия А.
"Това е заслуга на всички, а не само на Лаутаро Мартинес. Той влага душа, професионализъм и сериозност, дава всичко от себе си. Но заслугата е и на неговите съотборници, които го следват, особено в определени аспекти.
Това е фантастична група и отбор, който преживява нещо специално. Радвам се за тях, защото го заслужават“, заяви Киву пред DAZN, цитиран от Football Italia.
Наставникът на Интер отдели специално внимание и на Петър Сучич, който също се разписа в мача.
"Знаехме, че Сучич може да играе на тази позиция заради характера, качествата и спокойствието му с топката. Той има талант, а в националния отбор често играе в двойка в халфовата линия.
Днес изигра великолепен мач, изпълнен с индивидуалност. Разполагаме с талантлив млад футболист и трябва да го ценим“, добави Киву.
След 36 изиграни срещи Лацио заема осмото място с 51 точки, докато Интер вече си е осигурил титлата и е лидер с 85 точки.
Двата отбора ще се срещнат отново след четири дни във финала на Купа на Италия.
- Давиде Фратези ще премине медицински прегледи в Лацио
- Луис Енрике не е убеден в трансфер в Рома, Интер чака 30 млн. евро
- Интер отново се насочи към Джед Спенс
- Интер готви оферта от 35 милиона евро за Къртис Джоунс
- Интер победи Манчестър Сити след дузпи в контрола в Хонконг
- Официално: Интер привлече Джон Стоунс до 2028 година
- Джузепе Марота: Серия А трябва да се върне на върха с идеи, а не с пари
- Джон Стоунс е все по-близо до трансфер в Интер
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]